Ana sayfa Tawdilo Site Hakkında

Site Hakkında

216
0

Kaybettiğimiz, güzel insanlarımız anısına….

Köyünüzün tepesinde sırtınızı bir ağaca dayayıp, aşağıya doğru uzanan saman sarısı buğday tarlalarına hiç baktınız mı? Rüzgârın etkisiyle dalgalanan ekinler nasılda bir denizi andırıyor. Havada uçuşan kuşlar kanatlarını açmış ekinler üzerinde daireler çiziyor. Köy halkı tatlı bir telaşla günlük işlerine koşuşturuyor. Ahırlarından çıkarılan hayvanların sürüye katılıp yaylalara doğru yol alışı, tavukları yemleyen nenenin tiz sesi, ellerinde kovalarla çeşme başına yol alan genç kızların, gelinlerin şen kahkahaları, avlunun kenarına oturmuş tütün saran dedenin öksürük sesleri, gözlerini ovalayarak okula doğru yol alan çocukların cıvıl cıvıl sesleri köyün sabah mahmurluğunu nasılda canlandırıyordu.

Yaşam şartları öyle bir hal aldı ki çoğumuz köyümüzden, yöremizden ayrılmak zorunda kaldık. Bu yaşadığımız bütün güzellikleri yüreğimizin bir köşesinde sadece birer anı ve özlem olarak kaldı.
İşte www.tawdilo.com unutulmaya yüz tutmuş bu güzellikleri belleklerimizde yeniden canlandırmak, kültürel değerlerimize sahip çıkıp, gelecek nesillere taşımak, uzakları yakın kılmak, yöre sorunlarına yer vermek, bu sorunlara çözümler üretmek adına 2003 Eylül ayında kurulmuştur.

PAYLAŞ

AĞAĞIDAKİ BÖLÜME FİKRİNİZİ YAZIP BİZE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ #TAWDİLO